Žetva medalja plivača „Spartaka“ na Prvenstvu Vojvodine

Perspektivni plivač „Spartaka“, Boris Boršoš, uspešno je nastupio na ovogodišnjem Zimskom prvenstvu Vojvodine, koje je održano u Zrenjaninu.

U dosta jakoj konkurenciji, ovaj 14. godišnji kadet osvojio je zlatnu medalju u disciplini 400 metara kraul, a našao se na pobedničkom postolju i na 100 metara kraul.

Do dva najsjajnija odličja na proteklom šampionatu Vojvodine Boris Boršoš došao je zahvaljujući napornim treninzima, a pomenuti uspeh za njega predstavlja još veći podsticaj za dalji rad i zalaganje.

Novu šansu za dokazivanje naš dnašnji sagovornik imaće već predstojećeg vikenda, u Beogradu, gde će nastupiti na Otvorenom prvenstvu Srbije za juniore i seniore.

Na pomenutom Zimskom šampionatu Vojvodine takmičari Plivačkog kluba „Spartak“ osvojili su ukupno 51 medalju u konkurenciji pionira, kadeta i juniora, a u ekipnom plasmanu pioniri „Spartaka“ zauzeli su drugo mesto, dok su juniori bili treći.

Takav uspeh, sigurno, nije došao slučajno, već je on usledio kao logična posledica velikog broja napornih i mukotrpnih treninga.