Subotička publika dobija najveću ocenu posetom košarkaškoj utakmici između Spartaka i Vojvodine

Derbi 16.kola Košarkaške lige Srbije odigran je u subotičkoj hali sportova između košarkaša Spartaka i Novosadske Vojvodine.Subotički tim slavio je rezultatom 83:72 po četvrtinam (28:19,19:12,16:21 i 20:20).Utakmica je počela ispitivanjem snaga jedne i druge ekipe,da bi Spartak bio prva ekipa koja je došla do plus devet poena. Drugih deset minuta donosi nešto manje kvalitetnu košarku ekipa Vladimira Jovanovića iskusno je sačuvala svoju prednost.

Početak drugog poluvremena bio je više nego uzbudljiv kod rezultata 47:35 trener domaćih Jovanović je isključen,gosti su taj momenat maksimalno iskoristili došli su na minus dva . Košarkaši Spartaka na svu sreću brzo se vraćaju u igru i nedozvoljavaju igračima Vojvodine da dođu do preokreta.Svi igrači Spartaka koji su bili na parketu da li su svoj doprinos i rezultat nije mogao da izostane.

Bilo je pravo uživanje gledati jedan ovakav košarkaški meč na kome je prisustvaovao najveći broj gledalaca ove sezone u košarkaškoj ligi Srbije.

U samoj najavi utakmice očekivala se velika borba ,želja domaćih igrača i te kako je bila prisutna ali i publika je dodatno uticala i bila od velike pomoći domaćim igračima.