Pobedom protiv Napredka fudbaleri Spartaka značajno su se približili evropskoj sceni

Fudbaleri Spartaka izborili su i treću uzastopnu pobedu u plejofu Superlige i potvrdili su da spadaju u red najozbiljnijih kandidata koji konkurišu za izlazak na evropsku scenu.

U prelepom sportskom ambijentu Gradskog stadiona, pred oko hiljadu gledalaca, plavi golubovi su iz jedne izuzetno borbene, dinamične i rezultatski neizvesne utakmice, na kraju, sasvim zasluženo, izašli kao pobednici.

Posle Voždovca i novosadske Vojvodine, Subotičani su, juče, slavili i protiv odličnog i uvek neugodnog tima Napretka iz Kruševca, sa 2:1.

Fudbaleri Spartaka poveli su sa 1:0, u 15. minutu, iz brze akcije, u kojoj su učestvovali: Mile Savković, Noboro Šimura i realizator pogotka Bojan Čečarić.

U 39. minutu sudija Lazar Lukić iz Beograda dosudio je penal za goste, a šut Alekse Vukanovića sa bele tačke pouzdani golman Subotičana Miloš Ostojić bravurozno je odbranio.

U 53. minutu plavi golubovi poveli su sa 2:0, a siguran realizator najstrože kazne bio je Mile Savković, dok je počasni pogodak za Napredak glavom realizovao raspoloženi Endiaj, u 30. minutu.

Pored ovog tamnoputog igrača, u ekipi gostiju istakao se i nekadašnji fudbaler Spartaka Nenad Šljivić.

Na utakmici protiv Napretka, svi fudblaeri Spartaka zaslužuju čestitke za zalaganje, htenje i borbenost, a po ko zna koji put, sigurnim odbranama u prvi plan iskočio je čuvar mreže plavih golubova Miloš Ostojić, koji ne samo da je odbranio penal, nego je tokom svih devedesettri minuta bio na visini zadatka.

U narednom kolu razigravanja, koje je na programu u nedelju, fudbaleri Spartaka biće gosti beogradskog Čukaričkog, koji je juče izgubio od Crvene zvezde sa 3:0.