Minja Kopunović ostvarila je normu za učešće na EYOF-u u Mariboru

Takmičari Atletskog kluba železničara „Spartak“, pod vođstvom trenerskog trija Zvezdan Kalmar, Jožef Kereši i Bela Evetović, u konkurenciji 37 klubova, ekipno su zauzeli 12. mesto na finalu Kupa Srbije za seniore i seniorke, koje je održano u Kraljevu.

Na ovom nadmetanju učestvovalo je 250 atletičara, a izvanredan nastup imao je Maksim Puškar, koji je osvojio prvo mesto u trci na 5.000 metara.

Na visini zadatka bio je i Darijo Bašić Palković, koji je zauzeo dve druge pozicije u disciplinama na 400 i 800 metara, a u istim disciplinama Sofija Dobrički bila je peta.

Najmlađa predstavnica „Spartaka“ – Minja Kopunović, iako još uvek juniorka, u trci na 400 metara zauzela je šesto mesto, istrčavši svoj najbolji rezultat u karijeri od 58,04 sekunde, a na 200 metara, sa novim ličnim rekordom, bila je sedma i ispunila je normu za EYOF – Evropski olimpijski festival mladih, koji će se, od 23. do 29. jula, održati u Mariboru, dok je Bela Nađgelert u trci na 1.500 metara stigao na cilj deseti.