Košarkaši „Spartaka“ slavili su protiv lidera na tabeli

Derbi utakmica 26.kola košarkaške lige Srbije odigrana je pred prepunim tribinama subotičke hale sportova.Košarkaši Spartka ugostili su lidera na tabeli sastav Zlatibora i slavili su rezultatom 92:91.Zahvaljući ovom trijumfu,subotički tim i dalje ima šansu da se umeša u borbu za sam vrh tabele.

Gosti su bolje počeli utakmicu imali su prednost sve do 13 tog minuta zatim je igrač domaćih Hardi šutem za tri poena doveo svoj tim do prednosti.Tokom druge četvrtine igrači u plavo beloj opremi leteli su po terenu .U 26 minutu rezultat na semaforu je bio 66:50 za domaće igrače.Zatim usledio je bolji period ekipe Zlatibora koji su se serijom poena od 13:0 vratili u meč.U poslednjih deset minuta Spartak je ponovo uspeo da se odlepi na 90:82 ali gosti su još jednom pokazali zašto su trenutno lideri na tabeli.Kod rezultata 90:91 Danilović se izborio za tri slobodna bacanja ali ubacio je samo jedno.Gosti su imali napad nisu bili precizni Bojić je bio najspretniji uhvatio je loptu i biva fauliran.Jednom je bio precizan ipostavilo se konačnim rezultatom.Gosti su imali poslednji napad i devet sekundi ali nisu uspeli da poentiraju.

Ljubitelji sporta na poluvremnu imali su priliku da pozdrave sve mlađe selekcije košarkaškog kluba Spartak ,odnosno budućnost Subotičke košarke.