Košarkaši Spartaka pobedili tim Cedevite

U drugoj utakmici ABA dva lige košarkaši Spartaka pobedili su tim Cedevite Junior rezultatom 83:80 po četvrtinama je bilo (21.17,14:27,22:15 i 26:21). I ako suočeni sa zdravstvenim problemima tokom boravka u Širokom Subotičani su ipak uspeli da boljom igrom u drugih 20 minuta zabeleže desetu pobedu u vrlo dinamičnom meču. Subotički tim u jednom momentu gubio je sa 37:53 ali odličnom odbranom i raspoloženom kapitenu Barni i Gordiću koji je vezao deset poena prave seriju od 18:0.Međutim ni Cedevita se ne predaje i na 15 sekundi do kraja stiže na samo minus jedan 80:81. Igrač lazić bio je precizan sa linije penala.Poslednjih pet sekundi viđena je prava drama.Bek Cedevite promašuje oba bacanja,Barna hvata pa gubi loptu da bi Jelić promašio za tri poena što je značilo i pobedu Spartaka.Subotički tim u ovom meču igrao je samo sa osam igrača.Ekipu Vladimira Jovanovića u poslednjem kolu pobeda protiv Pelistera donosi prvu poziciju na tabeli ,tako da bi u četvrtfinalu plej ofa igrali sa osmoplasiranom ekipoma ABA dva karavana.