Fudbalere „Spartaka“ penali su odveli u 1/4 Kupa Srbije

Fudbaleri „Spartaka“ plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su, juče, na Gradskom stadionu, posle boljeg izvođenja jedanaesteraca, pobedili „Mladost“ iz Lučana sa 4:2. U regularnom toku meča rezultat je bio 1:1.

Izabranici šefa stručnog štaba Vladimira Buača poveli su sa 1:0, golom Lazara Tufegdžića, u 22. minutu, a „Mladost“ je izjednačila u 77. minutu, preko Miloša Šatare.

Najzaslužniji za prolazak „plavih golubova“ u dalji tok najmasovnijeg domaćeg takmičenja, svakako, je mladi golman Subotičana, Filip Dujmović, koji je bio na visini zadatka ne samo u finišu ovog uzbudljivog duela, kada se lomio rezultat, već i prilikom izvođenja penala, kada je odbranio dva kaznena udarca neugodnih gostiju.

Posle trijumfa u osmini finala Kupa Srbije, fudbaleri „Spartaka“ okreću se prvenstvenoj utakmici 16. kola protiv „Radnika“ iz Surdulice, koja će se odigrati u ponedeljak, na Gradskom stadionu.

Pored što boljeg plasmana u domaćem šampionatu, „plavi golubovi“ voleli bi da i u takmičenju za nacionalni Kup budu što uspešniji, pa se nadaju da će im predstojeći žreb biti naklonjen i da će dobiti protivnika po meri.