Odbojkaši „Spartaka“ plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije

Odbojkaši „Spartaka“ plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije, pošto su, sinoć,u Hali sportova, prema očekivanjima, pobedili prvoligaša, ekipu „Smedereva“ sa 3:2.

Nakon nekoliko servis grešaka domaćih igrača, borbeni gosti prvi set rešili su u svoju korist sa 25:21, a u drugom setu Subotičani su bili više nego ubedljivi i slavili su sa 25:10. Pošto je i treći set pripao izabranicima trenera Igora Žakića sa 25:23, žestoka borba za svaki poen vodila se u četvrtom setu, u kojem su odbojkaši „Smedereva“ profitirali sa 30:28, a u odlučujućem setu, igrači „Spartaka“ bili su prisebniji i izborili su važnu prednost od 15:12, koja im je i obezbedila prolaz dalje u najmasovnijem domaćem takmičenju, a najzapaženiji pojedinac u redovima domaćina bio je Aleksandar Veselinović, koji je postigao 20 poena.