I odbojkaši „Spartaka“ plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije

Nakon dve vezane pobede u prvenstvu Superlige, odbojkaši „Spartaka“ bili su uspešni i u Kupu Srbije.

Pred oko 150 gledalaca, izabranici trenera Igora Žakića, u osmini finala najmasovnijeg domaćeg nadmetanja, ugostili su neugodnu ekipu „Ribnice“ iz Kraljeva, koja se, ove godine, takmiči u Prvoj ligi Srbije.

Iako je prvi set protekao u izjednačenoj igri, borbeni gosti uspeli su da steknu prednost od 18:25. U drugoj deonici Kraljevčani su nanizali nekoliko grešaka u servisu, pa su Subotičani, sa 25:21, izjednačili rezultat na 1:1 u setovima. Treći set bio je svojevrsna repriza prethodnog i završen je rezultatom 25:17, da bi četvrta deonica pripala gostima sa 19:25, dok su u odlučujućem setu domaći igrači bili prisebniji i slavili su za ulazak u četvrtfinale sa 15:8.

Zbog zgusnutog rasporeda, odbojkaši „Spartaka“ neće imati puno vremena za odmor, jer već sutra kreću put Novog Pazara, gde ih, u subotu, očekuje jako teško gostovanje protiv istoimenog domaćina.