Odbojkaši „Niša“ bili su prejaki za „Spartak“

U zaostaloj utakmici 16. kola Superlige Srbije odbojkaši „Spartaka“, sinoć, su izgubili u Nišu od istoimenog domaćina sa 3:1.

Iako su prvi set Subotičani rešili u svoju korist sa 25:23, borbeni domaćini u drugoj deonici poentirali su sa istovetnim rezultatom, da bi u trećem i četvrtom setu profitirali sa 25:20, odnosno sa 25:19 i tako su se, zahvaljujući ovom trijumfu, po broju pobeda, izjednačili sa novosadskom „Vojvodinom“, koja ima dva boda prednosti i, za sada, ostaje lider na tabeli.

Najefikasniji igrač među izabranicima trenera Igora Žakića protiv Nišlija bio je kapiten Nemanja Jungić, koji je upisao 15 poena, a u poslednjem kolu regularnog dela šampionata, koji je na programu u petak, petoplasirane odbojkaše „Spartaka“ očekuje derbi kola u Beogradu protiv za jedno mesto bolje rangiranog „Partizana“.