Košarkaši „Spartaka“, ubedljivim trijimfom protiv „Dunava“, prekinuli su negativan rezultatski niz

Košarkaši „Spartaka“ prekinuli su niz od tri uzastopna poraza, i u utakmici devetog kola Košarkaške lige Srbije, sinoć, su, pred svojim navijačima, bili na visini zadatka i ubedljivo su slavili protiv „Dunava“ iz Starih Banovaca.

Publika u Hali sportova mogla je da uživa u odličnoj košarkaškoj predstavi, a trener Subotičana, pred kraj meča, pružio je šansu i mlađim igračima čije vreme tek dolazi.

Košarkaši „Spartaka“ odllučno su ušli u jako važan, duel protiv neugodnog protivnika i, pred oko 250 gledalaca, od samog početka bili su mnogo bolji i efikasniji rival na parketu, pa su, sasvim zasluženo, slavili sa 84:66.

Svi izabranici trenera Slobodana Ljubotine bili su na visini zadatka, a najzaslužniji za četvrtu ovosezonsku pobedu bili su: Vilijams sa 22 poena, Ljubomir Čampara sa 17 i Luka Igrutinović sa 14 poena.

Prvo veće uzbuđenje na jučerašnjem meču doneo je završetak prve četvrtine, kada su se gosti opasno primakli Subotičanima, koji su, na kraju, ipak, trijumfovali sa tesnih 21:20. I u drugoj deonici, koja je završena rezulatom 18:16, vodila se žestoka borba, da bi u trećoj četvrtini „Spartak“ lako održavao svoje vođstvo od desetak poena, tako da je i rezultatski profitirao sa 26:19, a početkom zadnjeg perioda Subotičani su u potpunosti slomili otpor upornih gostiju za ubedljivih 19:11.

Već u petak, devetoplasirane košarkaše „Spartaka“ očekuje novi prvenstveni meč, u Pančevu, protiv šestoplasiranog „Tamiša“, koji je, sinoć, izgubio u Čajetini od „Zlatibora“ sa 72:69, a u ponedeljak, u 19 časova, u goste im dolazi „Sloboda “ iz Užica.