Fudbalerke Spartaka zabeležile su ubedljivu pobedu protiv Sloge od 4:0

U zaostaloj utakmici prvog kola Super lige fudbalerke Spartaka zabeležile su, juče, ubedljivu pobedu, u Zemunu, protiv tamošnje Sloge od 4:0. Iako je tim trenera Borisa Arsića u ovaj meč ušao u izmenjenom i podmlađenom sastavu, golubice su potpuno dominirale terenom, tako da nisu dozvolile domaćim fudbalerkama da ugroze gol sigurne Milice Kostić. Domaćin se žestoko branio, a raspoložene Subotičanke ređale su šanse pred golom Ljiljane Gardijan, sve do 30. minuta, kada je spretna Nascimento postigla pravi evro gol za vođstvo Spartaka. Ista igračica još jedanput se upisala u listu strelaca i to u 77. minutu, a preostala dva pogotka za šampiona i osvajača Kupa Srbije postigle su Jelena Marenić u 68. i Nina Dorine u 78. minutu. U tekućem šampionatu Super lige za fudbalerke sada će uslediti dvonedeljna pauza, zbog reprezentativnih obaveza seniorske i reprezentacije Srbije za uzrast do 19 godina starosti.