Fudbaleri Spartaka izgubili su od Crvene zvezde sa 1:0

U zaostaloj utakmici devetog kola prvenstva Super lige fudbaleri Spartaka izgubili su, juče, u Beogradu, na stadionu Rajko Mitić, od lidera na tabeli, ekipe Crvene zvezde, sa minimalnih 1:0.Jedini gol na ovom borbenom meču postigao je Ričmond Boaći, u 22. minutu, udarcem sa bele tačke, posle neopreznog starta Aleksandra Radovanovića u petercu „plavih golubova“. Već na samom početku duela dve, trenutno, najefikasnije ekipe u tekućem šampionatu, fudbaleri Spartaka mogli su da povedu sa 1:0, pošto je, golman „crveno-belih“ Milan Borjan nespretno intervenisao, pa je lopta, koju mu je vratio Danijel Letalek krenula direktno u gol, ali ju je iskusni čuvar mreže Zvezde u poslednjoj sekundi zaustavio na samoj gol liniji. Prvo poluvreme proteklo je u znaku terenske inicijative fudbalera Crvene zvezde, ali i dva pogrešno dosuđena ofsajda.  U prvoj, navodno, nedozvoljenoj poziciji našao se Nemanja Nikolić iz Spartaka, a u 33. minutu, strelac prvog i jedinog pogotka, tamnoputi Ričmond Boaći, postigao je još jedan gol, ali on, kako su to sudije procenile, zbog ofsajda, nije bio priznat. I u nastavku ovog meča fudbaleri Zvezde imali su veći posed lopte, u nogama, a Spartak je preko nedovoljno preciznih kontranapada pokušao da anulira prednost domaćina, dok je za prvi tim „plavih golubova“, juče, i zvanično, debitovao 18. godišnji Stefan Šormaz, koji je u 89. minutu, zamenio Bojana Čečarića. U narednom kolu, kojim će se završiti jesenji deo prvenstva u Super ligi, fudbaleri Spartaka u nedelju, 29. oktobra, od 17 časova, biće gosti neugodnog Radnika iz Surdulice.