Uprkos porazu, fudbalerke Spartaka nisu se obrukale protiv Atletiko Madrida

U fudbalskom ambijentu kakav zaslužuju šampionke Srbije,odigran je prvi meč 16/ti ne finala lige Šampiona između devojaka Spartaka i Atletskog Madrida.I ako su gošće u ovom susretu pobedile sa 3:2 izabranice Borisa Arsića u većem delu utakmice dobro su parirale iskusnijem prvaku Španije.Igračice Spartaka dva puta su uspele da stignu prednost gostujuće ekipe.Početak meča bio je vrlo stegnut u domaćoj ekipi,što je nekako i normalno za ovaj mladi sastav. Tim Atletiko Madrida do prednosti dolazi u 20 minutu utakmice preko igračice sa brojem osam Ludmile De Silve nakon toga domaće igračice kako da su se oslobodile pritiska i samim tim bile ravnopravan rival.Pokušavale su domaće da ugroze gol gostujućeg golmana ali sve do kraja prvog poluvremena rezultat se nije menjao,da bi na isteku 45 minuta kapiten Violeta Slović sa bele tačke izjednačila rezultat na jedan jedan.

Drugi deo utakmice više nego interesantan kako na samom terenu tako i na tribinama.U 55 minutu gostujuća ekipa preko iste igračice koja je i u prvom poluvremnu dovela svoj tim drugi put do prednosti.Subotičanke se nisu predavele borile su se i u 79 minutu preko Tijane Matić rezultat je još jednom nerešen.Do kraja utakmice gošće su bile te koje su napadale kao osice pred golom Spartaka.Domaća ekipa uspela je da odoli sve do 90 minta kada je Milica Kostić treći put morala da vadi loptu iz svog gola.Strelac je bila igračica sa brojm 22 Olga Garsija.

Veliki broj ljubitelja fudbala došli su u Suboticu kako bi pružili adekvatnu podršku igračicama Srbije.Među njima je bio i Bojan Vučković kordinator za ženski fudbal fudbalskog Saveza Srbije koji kada mu se god ukaže prilika dolazi na gradski stadion.