U ZRENJANINU ODRŽANO PRVENSTVO SRBIJE U VESLANJU NA ERGOMETRIMA VESLAČI PALIĆA IZ SUBOTICE OSVOJILI PO JEDNU ZLATNU I SREBRNU I

U ZRENJANINU ODRŽANO PRVENSTVO SRBIJE U VESLANJU NA ERGOMETRIMA
VESLAČI PALIĆA IZ SUBOTICE OSVOJILI PO JEDNU ZLATNU I SREBRNU I

DVE BRONZANE MEDALJE

UKUPNI PODENIK OVOGODIŠNJE ERGOMETRIJADE JE VESLAČKI KLUB SMEDEREVO SA 74
BODA, DOK JE VESLAČKI KLUB PALIĆ ZAUZEO SEDMO MESTO SA 10 BODOVA U

KONKURENICJI 17 VESLAČKIH KLUBOVA IZ SRBIJE

U nedelju, 3. marta 2019, u Hali sportova „Kristalna dvorana“ u Zrenjaninu održano je Prvenstvo Srbije
u veslanju na ergometrima. Na ovom takmičenju nastupilo je 363 takmičara iz 17 veslačkih klubova i
dva sportska udruženja iz cele Srbije. Veslački klub „Palić“ nastupio je sa 17 takmičara u svim
uzrasnim kategorijama.
U seniorskoj kategoriji na 2000 metara najbolji rezultat za Palićane ostvario je svetski šampion i
osvojila 2. mesto i time uspela
da za svoj klub donese dodatna 2 boda i srebrnu medalju.

dublova. Distancu od 1000 metara prešle su u prosečnom
vremenu 4:25.4 i u konkurenciji osam posada zauzele su 3.
mesto. Ovaj rezultat takođe nije bodovan jer trku dublova
na ergometrijadi u Veslačkom savezu Srbije smatraju
razvojnom disciplinom. Svakako da su Stela i Petra kao i
njihove klubske koleginice pionirke Reka Arnold i Ana
Bogosavljev koje su u ovoj istoj disciplini zauzele 7. mesto
i te kako budući potencijal Veslačkog kluba „Palić“.
Zapažen nastup imala je i pionirka Veslačkog kluba „Palić“, Maša Lekić, koja je distancu od 1000
diskutabilno jeste pravilo po kojem
Veslački savez Srbije dodeljuje bodove u ženskim konkurencijama samo za prva tri mesta te
Palićanima ni u ovoj trci nisu pripali bodovi. Ovo pravilo je gledajući iz ugla rodne ravnopravnosti
možda i diskriminatorno imajući u vidu da se muške kategorije boduju i za slabije osovojena mesta
(seniori do 8. mesta, laki seniori, juniori, kadeti i pioniri do 6. mesta; naspram seniorki, lakih seniorki,
juniorki, kadetkinja i pionirki koje se boduju samo za prva tri mesta).
Od preostalih rezultata Nikolina Đorđević (7:34.4) je zauzela 6. mesto, a Iva Zubelić (8.06.6) 11.
mesto. Ove juinorke Palića su se takmičile u konkurenciji za još 12 veslačica. Junior „Palića“, Milutin
Bilbija (6:51.3), je zauzeo 38. mesto u konkurenciji 60 takmičara. U konkurenciji 19 kadetkinja iz cele
Srbije veslačice „Palića“ sestre B. Varga su zauzele 15. (Žofija; vreme 8:34.2) i 16. mesto (Boglarka;
vreme 8:35.1). Pionirski četverac Veslačkog kluba „Palić“ s posadom Sergej Čipak (4:18.9), Balint
Fileki (4:21.1), Marko Banda (4:23.3) i Andrej Gombkete (4:38.0) distancu od 1000 metara prešao
je u prosečnom vremenu od 4:25.3 i s tim rezultatom zauzeo 11. mesto od četrnaest posada koliko ih
je učestvovalo u ovoj trci.
Održanim Prvenstvom Srbije u veslanju na ergometrima započeta je ovogodišnja takmičarska veslačka
sezona. U ukupnom plasmanu na ovom državnom prvenstvu Veslački klub „Palić“ zauzeo je 7. mesto
u Srbiji (zahvaljujući Martinovim i Nininim bodovima), zlatnu sredinu. Svakako da ne smemo da
izostavimo da spomenemo da su svi takmičari Veslačkog kluba „Palić“ na ovom prvenstvu popravili
svoje rezultate u odnosu na vremena koja su prethodno imali te da je time uspeh Palićana veći. Osim
toga, ako uzmemo u obzir izuzetno skromne uslove rada u ovom malom sportskom kolektivu slobodno
možemo reći da Veslački klub „Palić“ s ponosom može da dočeka jubilej (vek) postojanja koji će