Ovogodišnje, 45. po redu, izdanje Novogodišnjeg turnira u malom fudbalu startovaće u nedelju, 10. decembra.
Organizaciju ovog takmičenja, koje će se odvijati u dane vikenda, u Hali sportova, sve do 14. januara naredne godine,preuzeo je Sportski savez Subotice, uz tehničku saradnju Javno komunalnog preduzeća Stadion, a uz podršku gradskog sekretarijata za sport i omladinu.
I ove godine za veliki pobednički pehar boriće se 32 ekipe, koje su podeljene u osam grupa. Turnir će se igrati po futsal pravilima, sa loptom „četvorkom“, po sistemu igre 5+1 fudbaler. Ukupan novčani fond nagrada iznosi 550 hiljada dinara, a pobedniku sleduje 400 hiljada dinara. Drugoplasirani tim biće nagrađen sa sto hiljada dinara, dok će trećeplasirana ekipa „inkasirati“ pedeset hiljada dinara.
Kao i ranijih godina, ulaznica za celodnevni program staje sto dinara po osobi, a premijerni meč prvog takmičarskog dana, dakle, u nedelju, počeće u 10 sati i 40 minuta.