Tri medalje za atletičare „Spartaka“ na Prvenstvu Srbije za seniore i seniorke

Atletičari „Spartaka“ osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju na Prvenstvu Srbije za seniore i seniorke, koje je održano u Kruševcu.

U izuzetno jakoj konkurenciji boje Subotičana branilo je troje atletičara, a Jovana Ilić okitila se srebrnim odličjem u disciplini troskok, dok je u trci na 200 metara, postigla novi lični rekord i stigla je na cilj treća.

U istoj disciplini Sofija Dobrički, takođe, je istrčala svoje najbolje vreme, ali to, ipak, nije bilo dovoljno za finale, dok je u trci na 400 metara, nakon osvajanja prvog mesta u svojoj kvalifikacionoj grupi, zauzela šestu poziciju u generalnom plasmanu.

Darijo Bašić Palković stigao je na cilj drugi i postao je vicešampion države u trci na 800 metara, dok je trku na 1500 metara završio kao četvrtoplasirani.