Subotičke ekipe prazom su otvorile prolećni deo prvenstva u Futsal ligi Vojvodine

Posle dvoipomesečne pauze, utakmicama 8. kola, nastavljeno je takmičenje u Futsal ligi Vojvodine, grupa „Sever“.

Na startu prolećnog dela šampionata „Spartak“ je, u Somboru, izgubio od „ŽAK juniora“ sa 4:2. Na poluvremenu domaći igrači imali su prednost od 2:0, a, posle velike borbe, Subotičani su uspeli da preko Gorana Popovića smanje rezultat na 2:1, ali je Nebojša Mančić postigao treći gol za Somborce. Gosti su, preko Momčila Arežine, smanjili prednost „ŽAK-a“, a konačan rezultat postavio je Mančić, koji se, po drugi put, upisao u listu strelaca.

Druga subotička ekipa „Full Feel“, na domaćem terenu, poražena je od „Letećih Holanđana“ iz Vrbasa sa 6:2.

Gosti su poveli autogolom Davora Rajkovače, već u 9. minutu. U nastavku meča Subotičani su se trgli i, pogotcima Gavrića i Ivanovića, preokrenuli su rezultat na 2:1, međutim, u poslednjem minutu prvog poluvremena, Vrbašani su izjednačili ra 2:2. U drugom delu susreta igrači „Letećih Holanđana“ su bili dominatniji i postigli su još četiri gola za konačnih 2:6.

U narednom kolu „Spartak“ dočekuje „Leteće Holanđane“, a „Full Feel“ putuje u Kulu na megdan „Hajduku“.