Subotičani su bili dominantni na „Somborskom plivačkom maratonu“

U organizaciji Saveza za maratonsko i masters plivanje Srbije, poslednjeg dana juna, održana je treća po redu ovogodišnja trka u plivačkom maratonu, čiji domaćin je bio Sombor.

Plivalo se na kanalu, u dve discipline, na 1500 i 5000 metara, a na kraćoj distanci svih petoro Subotičana: Ana Vukičević, Marta Talpai, Kristina Čajkaš, Ištvan Priboj i Petar Čajkaš osvojili su prva mesta u svojim uzrasnim kategorijama.

U trci na 5000 metara, u apsolutnom plasmanu, Borislav Fermanović bio je drugi, kao i u kategoriji muškaraca, dok je u svojoj uzrasnoj kategoriji bio prvi. U apsolutnom plasmanu Filip Zavišić zauzeo je treće mesto, a isti plasman ostvario je i u kategoriji muškaraca, dok je u svojoj uzrasnoj kategoriji bio prvi. Bojana Fermanović stigla je na cilj druga, a Mirna Vidaković našla se na pobedničkom postolju u svojoj uzrasnoj kategoriji, dok je, po rezultatima koje je postigao u proteklih godinu dana, Ištvan Priboj proglašen je za najboljeg plivača veterana na svetu.