„Sedmica“ fudbalerki „Bajerna“ u Subotici

Bez obzira na krajnji rezultat takozvane istorijske utakmice u našem gradu sportova, fudbalerke „Spartaka“, kao aktuelne šampionke Srbije, nisu se obrukale, jer su dale sve od sebe da pruže što veći otpor mnogo jačem i kvalitetnijem protivniku, koji je znalački iskoristio sve povoljne prilike i, sasvim zasluženo, trijumfovao je sa ubedljivom prednošću od 7:0.

Nakon početnog ispitivanja snaga, Nemice su svoju terensku inicijativu krunisale pogotkom u 12. minutu, kada je nakon prekida, Levandovski dobro iskoristila centaršut Melanije Leupolc i glavom poslala loptu u mrežu „Golubica“. Izgleda da je taj pogodak bio presudan za dalji tok duela, jer su do kraja prvog poluvremena Subotičanke uporno pokušavale da izjednače rezultat, ali su njihove propuštene prilike iskusne gošće znalački iskoristile i povećale su svoju prednost na 3:0.

Posle povratka sa pauze, domaće fudbalerke zaigrale su bolje i vrlo brzo stvorile su šansu da anuliraju prednost Bavarki, međutim, njihovim prilikama nedostajala je realizacija, pa je u 63. minuta, kada je rezultat bio 0:4, praktično, sve već bilo rešeno. Bez obzira na sve, oko hiljadu i po Subotičana moglo je da uživa u jednoj zanimljivoj međunarodnoj fudbalskoj predstavi, koja je, s punim pravom, nazvana malim sportskim praznikom u našem gradu i okolini.

Revanš meč u Minhenu na programu je 26. septembra, u 19 časova.