Protekle sedmice u mađarskom gradu Zalaegerszeg održan je teniski fjučers turnir

Protekle sedmice u mađarskom gradu Zalaegerszeg održan je teniski fjučers turnir u seniorskoj konkurenciji.Subotica je imala svog predstavnika.Mladi Nemanja Subanović uz još šest tenisera iz Srbije takmičio se u kvalifikacijama.U prvom kolu protivnik je bio ruski teniser Pavel Savgira .Subanović je dominirao ceo meč i pobedio rezultatom 6:0, 6:2.U drugom kolu čekao ga mađarski takmičar Matyas Metyko koji trenira u Americi.Subotičanin je ponovo zaigrao čvrsto i agresivno.Ni mađarski takmičar nije se mogao suprotstaviti i meč je završen rezultatom 6:1, 6:1.
U trećem kolu koje je odlučivalo o tome ko će dobiti priliku da zaigra u glavnom turniru Subanovića je čekao znatno iskusniji italijanski takmičar Edoardo Sardella.Zbog velike želje i važnosti meča Nemanja je zaigrao nervozno i u kratkom vremenu italijan je poveo 4:0 u prvom setu.Iako se činilo da će italijan lako dobiti meč Nemanja je mislio drugačije.Nakon izgubljenog prvog seta drugi set je započeo sa više koncentracije i manje treme.Počinje udarati lopticu svom snagom.Videlo se da italijanski teniser ima problema sa vraćanjem jakih udaraca koje je subotičanin slao.Drugi set Nemanja rešava u svoju korist 7:5.Žestoka nemanjina igra demorališe italijana u trećem setu.Nemanja u jakom ritmu dolazi do rezultata 5:1.Ispostavilo se da je to bila prevelika razlika da bi je italijan nadoknadio.Treći set dobijen je rezultatom 6:3.Sedamnaestogodišnji Nemanja dobio je konačno priliku da zaigra u glavnom žrebu jednog profesionalnog turnira.Prvi protivnik u glavnom turniru bio je Peter Mak perspektivni mađarski teniser i jedan od najboljih evropskih igrača u toj generaciji.Nemanja pred meč oseća bol u stopalu i započinje meč uzimajući tablete protiv bolova.Iako je to bio najvažniji meč u nemanjinoj karijeri ovaj put nije imao tremu i znao je dobro šta želi.Meč je počeo odlučno i za kratko vreme poveo 4:1.Odlični Mak u dramatičnom prvom setu pravi preokret dolazeći do prednosti 6:5.Subanović uspeva da uzme gem na Makov servis i da izjednači na 6:6. Tie break je odlučivao ko će dobiti prvi set.Mak dolazi do velike prednosti 5:1 i do prilike da uzme set.Iako je bio u veoma teškoj situaciji Subanović se nije predavao.Zaigrao je još agresivnije i preokrenuo rezultat u svoju korist osvojivši tako prvi set rezultatom 7:6.Drugi set subotičanin nastavlja igrati u jakom tempu koji Mak nije mogao da prati.Nemanja dobija drugi set 6:2.Ova pobeda donosi mu prvi ATP bod sa kojim će se naći na svetskoj seniorskoj (ATP) listi.Postao je trenutno najmlađi srpski igrač na ATP listi i jedan od malobrojnih u Evropi iz njegove generacije kojima je to uspelo.Subanović je i jedini igrač iz kvalifikacija koji je uspeo doći do drugog kola glavnog turnira.U drugom kolu žreb je odlučio da za protivnika ima trećeg nosioca slovaka Lukasa Kleina.Na zagrevanju za svoj peti uzastopni meč Nemanja oseća ponovo jak bol u stopalu.Ipak je želeo pokušati igrati uz lekarsku pomoć.Kada je krenuo meč nije više mogao da se kreće po terenu.Čitav prvi set više se borio sa bolom nego sa protivnikom.U neravnopravnoj borbi protivnik dobija prvi set 6:1.Nemanja pokušava da nastavi odigravši još jedan gem u drugom setu.Na žalost bol je bio prejak i morao je predati meč.Svejedno za mladog subotičanina koji brani boje najuspešnijeg srpskog kluba Crvene Zvezde ovo je veliki uspeh.