Proglašeni su najbolji sportisti i sportski kolektivi Subotice u 2017. godini

Najbolji sportista Subotice u 2017. godini u konkurenciji seniora je rvač Spartaka Davor Štefanek, koji je na Prvenstvu Evrope u Novom Sadu osvojio srebrnu medalju.

To je odlučeno u Trofejnoj sali Sportskog saveza Subotice, a u tradicionalnoj akciji, koju zajedno, još od 1961. godine, sprovode Grad Subotica, Sportski savez Subotice i „Subotičke novine“, laskavi epitet najboljeg sportiste juniora pripao je Spartakovom dizaču tegova Tamašu Kajdočiju, koji je ove godie ostvario čitav niz velikih uspeha, među kojima je i srebrno odličje na Svetskom juniorskom prvenstvu.

Među pionirima najviše se istakao teniser Spartaka Filip Mandović, koji je osvojio titulu državnog prvaka Srbije, a na Evropskom šampionatu plasirao se na petu poziciju sa reprezentacijom Srbije.

U konkurenciji klubova prvo mesto pripalo je Rvačkom klubu Spartak, koji je, ove godine, bez izgubljenog meča, izborio 24. titulu ekipnog državnog šampiona. Na drugom mestu našao se Ženski fudbalski klub Spartak, kao prvak Srbije i osvajač nacionalnog Kupa, dok je treća pozicija pripala Rukometnom klubu Spartak Vojput, finalisti Kupa Srbije i osvajaču četvrtog mesta u plej ofu Super lige.

I ovogodišnji žiri tradicionalnog izbora najboljih sportista grada, drugi put za redom, bio je sastavljen od nekadašnjih dobitnika ovog prestižnog priznanja, a svečano proglašenje pobednika obaviće se u sredu, 27. decembra, u 18 časova, u Velikoj većnici Gradske kuće.