Pregršt aktivnosti kajakaša Srbije

Branko Lagundžić osvojio je ZLATNU medalju u jednosedu na 500 metara na regati Olimpijskih nada u Segedinu!

On je  zauzeo je 4. mesto u finalu jednoseda na 1000 metara pošto je stazu izveslao za 3:40.70, iako je u prvom delu trke po jakom vetru i talasima bio na 2. poziciji.

Probleme sa vetrom i talasima imala je i Anja Damjanov, naša predstavnica u K1-1000. Anja je zbog jakog vetra imala probleme na samom startu, s obzirom da ju je vetar praktično izgurao iz startnog bloka pa je morala da ispravlja čamac na samom startu trke. Zbog toga je izgubila mnogo vremena i do kraja trke nije uspela da stigne ostale takmičarke pa je finale završila na 9. mestu u vremenu 4:20.69.

Zlato i srebro osvojile su domaće takmičarke, Ester Rendeši (3:53.77) i Emeše Kuholmi (3:54.46), dok je bronza pripala Barbori Galadovoj iz Češke (4:06.36). Anju, kao i Branka do kraja takmičenja u Segedinu očekuju još i trke u jednosedu na 500 i 200 metara.

U konkurenciji juniorki boje Srbije u finalu K2-500 branile su dve posade. Željana Petrović i Anastazija Bajuk zauzele su četvrto mesto pošto su stazu izveslale za 1:50.48. Naš drugi čamac u finalu, Dunja Sarić i Elizabeta Nađ Meljkuti trku su završile u vremenu 2:02.98, što im je donelo plasman na sedmo mesto.

Pobedila je posada Mađarske, Selak-Zupko (1:44.18), ispred češke kombinacije Hazova-Hermelji (1:46.74) i sunarodnica Rugaši-Boldiš (1:48.04).

U konkurenciji juniora do 18 godina, Edvard Perlaki i Relja Radović trku su izveslali za 1:39.43, čime su takmičenje u Segedinu završili na devetom mestu.
Zlato je pripalo domaćoj posadi, Tamaši-Fodor (1:32.28), srebro češkom čamcu Podraski-Mahaček (1:32.45), dok je bronza, kao i u konkurenciji juniorki, pripala posadi Mađarske, Majoroš-Njergeš (1:33.47).

Naš junior je odlično izveslao celu trku, s obzirom da je poveo od samog starta i nije dozvolio konkurentima da ugroze njegovu vodeću poziciju. Đorđe je kroz cilj prošao u vremenu 37.41, sa 62 stotinke prednosti u odnosu na rivale.

Odličan dan za srpske juniore zaokružila je Željana Petrović koja je u jednosedu na 200 metara osvojila BRONZANU medalju!

Na ovogodišnjoj regati Olimpijskih nada naši reprezentativci osvojili su tri medalje, dok su osim toga osvojena i tri četvrta mesta, dok je boje Srbije u finalima branilo čak šesnaest posada.Selektor reprezentacije za sprint, Pavle Jovanov, zadovoljan je učešćem tima na Olimpijskim nadama:

Na ovogodišnjem Svetskom kupu koji će se od 24. do 27. septembra održati u Segedinu, priliku da se takmiče dobiće i takmičari koji su tek ušli u seniorsku konkurenciju.

Među takmičarima koji će imati priliku da se okušaju sa iskusnijim takmičarima su i Stefan Vrdoljak i Vojin Rudović.

Stefan Vrdoljak i Vojin Rudović će zajedno sa Danilom Živkovićem i Lukom Stojkovim veslati četverac na 500 metara.

Pripreme u četvercu mlađi seniori odradili su na Adi Ciganliji zajedno sa seniorskim četvercem koji je sastavljen od naših prekaljenih i uspešnih takmičara. Mlađi seniori zajedničke treninge su iskoristili da i nauče ponešto od iskusnijih kolega iz reprezentacije, ali i da malo i odmere snage sa našim najboljim takmičarima.

Svetski kup u Segedinu, koje je jedino međunarodno kajakaško takmičenje u sprintu ove sezone konkurencija će biti jaka. Bez obzira na činjenicu da su tek zakoračili u seniorske vode i Vojin i Stefan očekuju dobar rezultat njihovog četverca.

Svetski kup u Segedinu okupiće više od 350 takmičara iz 33 zemlje.