Penali odlučili pobednika u Bačkoj Palanci

U drugom kolu Superlige fudbaleri „Spartaka“ izgubili su, u Bačkoj Palanci, od tamošnje „Bačke“ sa 2:1. Bio je to meč, koji su obeležila, čak, četiri penala.

Već u 13. minutu sudija Simović pokazao je na belu tačku, ali Bjeloš nije bio precizan, pa promene rezultata nije bilo. Posle tog propusta, Subotičani su kaznili domaćina, pošto je Mile Savković, sa 11 metara, doveo goste do vođstva.

Odmah na početku drugog poluvremena domaćin je izjednačio preko nekadašnjeg igrača plavih golubova Milana Makarića, da bi Bačkopalančani do potpunog preokreta stigli u 71. minutu, kada je sa bele tačke, ovaj put, precizan bio Mićić. U međuvremenu, najstrožu kaznu za Subotičane nije realizovao Savković.

Posle dva odigrana kola, fudbaleri „Spartaka“, sa tri osvojena boda, nalaze se na šestoj poziciji na tabeli, a u narednom kolu protivnik će im biti „Proleter“ iz Novog Sada, koji je, kao novajlija u ovom rangu takmičenja, u ovom kolu, pred svojim navijačima, savladao beogradski „Voždovac“ sa 2:1.

Pre tog duela, izabranici šefa stručnog štaba Vladimira Gaćinovića, u četvrtak, će, u Pragu, odigrati revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv ekipe „Sparte“, koju su plavi golubovi u premijernom meču savladali sa 2:0.