Odbojkaši „Spartaka“ trijumfom protiv „“Zvezde“ otvorili su drugi deo sezone u Superligi

Odbojkaši „Spartaka“ trijumfalno su otvorili drugi deo sezone u Superligi Srbije.

U derbiju 14. kola Subotičani su, u petak, pred svojim navijačima, posle pet setova punih uzbuđenja i rezultatske neizvesnosti, ipak, sasvim zasluženo, slavili protiv neugodne ekipe beogradske „Crvene zvezde“ sa 3:2.

Iako su znali da nemaju pravo na kiks, ukoliko žele da obezbede plasman u plej-ofu, izabranici trenera Igora Žakića slabije su otvorili meč, pa su gosti poveli sa 7:1, a odbojkaši „Spartaka“ trgli su se tek kada su „crveno-beli“ imali prednost od 12:6, ali to im nije bilo dovoljno, tako da su prvi set izgubili sa 26:24.

Drugi set završen je istovetnim rezultatom, ali u korist domaćina, kojem je pripao i treći set sa 25:22. U četvrtoj deonici „Zvezda“ je, zahvaljujući poenima nekadašnjeg odbojkaša „Spartaka“ Lazara Dodića, slavila sa 25:21. U odlučujućem setu Subotičani su zaigrali maksimalno ozbiljno i upisali su osmi prvenstveni trijumf, a u narednom kolu u goste im dolazi „fenjeraš“ na tabeli, ekipa „Jedinstva“ iz Stare Pazove.