Odbojkaši „Spartaka“ maksimalno protiv „Partizana“

U drugom kolu „mini Super lige“ odbojkaši „Spartaka“ slavili su, sinoć, pred svojim navijačima, protiv beogradskog „Partizana“ sa 3:0.

Iako su Subotičani na početku prvog seta imali problema sa servisom, zahvaljujući dobrom bloku i požrtvovanom igrom u polju, nanizali su prednost od 25:19. U drugom setu borbeni gosti poveli su sa 9:7, međutim, izabranici trenera Igora Žakića nisu im dozvolili da preuzmu stvar u svoje ruke, nego su, preko raspoloženog Aleksandra Tumbasa, anulirali prednost „crno-belih“ i, nakon izjednačenog rezultata od 18:18, odbojkaši „Spartaka“ trgli su se u pravo vreme, pa su poentirali sa 25:20.

Nakon tog vođstva od 2:0 u setovima, domaći igrači malo su se opustili i „Partizan“ je u trećem setu poveo sa 8:2, da bi u neizvesnoj i uzbudljivoj završnici, Subotičani, uz pomoć svojih simpatizera, uspeli da slave sa 25:21.

Najefikasniji igrač u redovima „Spartaka“ bio je kapiten Nemanja Jungić, koji je postigao 15 poena, a njemu uz rame bio je i Aleksandar Nedeljković, koji je upisao poen manje.

U narednom kolu „mini lige“, koje je na programu 4. marta, odbojkaši „Spartaka“ biće gosti „Mladog radnika“ iz Požarevca.