недеља , 5 децембра 2021
Naslovna / Sport / Novi poraz košarkaša „Spartaka“

Novi poraz košarkaša „Spartaka“

Košarkaši „Spartaka“, sinoć, su „upisali“ novi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije.

U okviru 11. kola, Subotičani su, na domaćem parketu, izgubili od „Slobode“ iz Užica sa 86:91. Iako su gosti, na papiru, važili za favorita, domaći igrači dobro su otvorili meč, pa su prvu i drugu četvrtinu rešili u svoju korist sa 25:22, odnosno sa 25:23. U trećoj deonici košarkaši „Slobode“ zaigrali su angažovanije, pa su izborili prednost od 17:23, a radovali su se i u poslednjoj četvrtini sa 19:23.

Najefikasniji igrači na jučerašnjoj utakmici bili su Filip Barna iz „Spartaka“ i Bratislav Paunović iz redova Užičana, koji su postigli po 27 koševa, dok se od izabranika trenera Slobodana Ljubotine istakao i tamnoputi Vilijams, koji je realizovao pogodak manje.

Izjava – Danilo Krstić, igrač KK „Sloboda“

U narednom kolu, koje je na programu u nedelju, košarkaše „Spartaka“ očekuje izuzetno teško gostovanje protiv Zlatibora“ iz Čajetine, vrlo neugodne ekipe, koja je sinoć, na domaćem parketu, deklasirala novosadsku „Vojvodinu“, čak, sa 93:64.