Nekadašnje košarkašice Spartaka bile su stub reprezentacije Srbije na veteranskom Prvenstvu sveta, u Italiji

Na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu u košarci za veterane i veteranke, koje je održano u Italiji, ženska reprezentacija Srbije osvojila je drugo mesto i okitila se srebrnom medaljom u kategoriji do plus 35 godina starosti.

U finalu naše reprezentativke izgubile su od Brazila sa 57:46, a na putu do završnice one su pobedile domaćina, Italiju, Češku i Rusiju, od koje su doživele poraz u osmini finala.

Ženska veteranska reprezentacija Srbije u košarci bila je sastavljena od nekadašnjih igračica iz: Beograda, Novog Sada i Subotice, a čast našeg grada sportova branile su: Rada Vidović, Sandra Jurić, Dejna Baki, Angela Đelmiš i Melinda Gubi.