Košarkaši Spartaka u prvom kolu ugostili su ekipu Sveti Đorđe iz Žitišta

Počela je nova takmičarska sezona za naše košarkaške klubove, poznato je da se naši klubovi u obe konkurencije takmiče u okviru druge savezne lige. Košarkaši Spartaka u prvom kolu ugostili su ekipu Sveti Đorđe iz Žitišta. Gostujuća ekipa da podsetimo bili je među ekipa koja je prošle godine učestvovala u završnici Kupa Srbije. Domaći tim je pred subotičkom publikom slavio rezultatom 72:58. Svaki početak je težak tako je bilo i na ovom meču, jer sve do početka prvenstva nije se znalo u kom će sastavu Spartak nastupati. Najvažnije je dobro otvoriti sezonu, šta će biti dalje pokazaće vreme. Domaći tim utakmicu je prelomio sredinom treće četvrtine. Na početku poslednjih deset minuta na semaforu je 56:41 za košarkaše Spartaka. Gosti su pružili dostojan otpor, ali domaći su na kraju slavili 72:58.