Košarkaši Spartaka doživeli su novi poraz u Košarkaškoj ligi Srbije

Košarkaši Spartaka doživeli su šesti uzastopni poraz u prvenstvu Košarkaške lige Srbije.

U okviru 15. kola Subotičani su, sinoć, kao gosti, izgubili od Zlatibora sa ubedljivih 77:57.

Kao i na prethodnoj utakmici u Subotici protiv OKK Beograda, izabranici trenera Dragoljuba Vidačića, koji, zbog povreda, imaju ozbiljnih kadrovskih problema, loše su otvorili meč, što su domaćini vešto iskoristili, pa su prve deonice rešili u svoju korist sa dvostruko većom prednošću.

U nastavku meča košarkaši Spartaka zaigrali su bolje i efikasnije, ali to nije bilo dovoljno da nadoknade dupli rezultatski minus iz prve četvrtine, koja je izgleda, opet, bila presudna i ponovo je odlučila konačnog pobednika.

Rezultati po četvrtinama bili su: 24:12, 18:17, 16:13 i 19:15.

Najefikasniji igrači u redovima Subotičana bili su kapiten Miloš Nikolić, koji je postigao 16 poena i Dejan Pejin, koji je „upisao“ dva koša manje.

Šansu da zabeleže novu pobedu i da poprave plasman na tabeli košarkaši Spartaka imaće već u subotu, 27. januara, kada im, u 19 časova i 30 minuta, u goste dolazi poslednjeplasirana Sloga iz Kraljeva, a Subotičani će imati priliku da uživaju u duplom košarkaškom programu, pošto će košarkašice Spartaka u okviru 16. kola Prve lige Srbije, istog dana, ali od 17 časova, ugostiti ekipu Šapca.