KK Spartak 23052017

U desetom kolu prvenstva Super lige košarkaši Spartaka izgubili su, sinoć, u Čačku od Borca sa 84:76.

Pokušali su Subotičani da otvorenom igrom iznenade borbene domaćine, pa su tokom skoro celog prvog lovremena bili ravnopravan protivnik, ali je, na kraju, presudilo veće iskustvo i jača klupa Čačana.

Prvu četvrtinu igrači Spartaka rešili su u svoju korist sa 20:18, a izabranicima trenera Aleksandra Jončevskog pripala je i četvrta deonica sa rezultatom: 24:16.

Ovaj put, presudna je bila druga četvrtina, koju su košarkaši Borca rešili u svoju korist sa ubedljivih 27:11, dok je treća četvrtina završena minimalnom prednošću domaćina od 23:21.

Bez obzira na ovaj poraz, košarkaši Spartaka zaslužuju sve pohvale za maksimalno zalaganje, uloženi trud i htenje, ali, objektivno gledano, pobeda je, zasluženo, pripala jačem i kvalitetnijem timu.

Naredno kolo na programu je već u četvrtak, 25. maja, a košarkašima Spartaka predstoji, još jedno, izuzetno teško gostovanje u Beogradu protiv drugoplasiranog Partizana, koji je, juče, slavio protiv Dinamika sa 87:83.