Fudbaleri „TSC-a“ slavili su protiv šampiona države

Fudbaleri „TSC-a“ iz Bačke Topole seriju dobrih igara i uspešnih rezultata krunisali su pobedom od 2:1 u Senti protiv aktuelnog državnog prvaka beogradske „Crvene zvezde“.

U prelepom sportskom ambijentu i pred oko dve hiljade gledalaca izabranici šefa stručnog štaba Zoltana Saboa, kao novajlije u domaćem „elitnom šampionatu“, po prvi put u svojoj istoriji, i zvanično, su overili svoj izlazak na međunarodnu scenu.

Borbeni Bačkotopolčani već u 12. minutu došli su u vođstvo od 1:0, kada je Boris Varga, ispred Željka Gavrića, matirao kapitena „crveno-belih“ Milana Borjana.

Samo pet minuta kasnije svoje golgeterske sposobnosti, još jedanput, je potvrdio Nenad Lukić, koji je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara iskosa sa desme strane silovito šutirao i lopta je u živom zidu zakačila Aleksu Vukanovića, skrenula i prevarila Borjana za 2:0 za domaćine.

Sa svojim 16 pogotkom Lukić se izjednačio na čelu liste strelaca Superlige sa svojim klupskim kolegom Vladimirom Silađijem.

U nastavku meča izabranici šefa stručnog štaba gostiju Dejana Stankovića nisu uspeli da savladaju pouzdanog golmana „TSC-a Nenada Filipovića, koji je „poklekao“ samo u 78. minutu, kada je Nemanja Milunović postigao pogodak za svoj tim.