Fudbaleri „Spartaka“ trijumfom od 2:0 plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope

Pobedom od 2:0 u Severnoj Irskoj protiv ekipe „Kolrejna“, fudbaleri „Spartaka“ plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, u kojem ih očekuje „Sparta“ iz Praga.

Pošto je prvi susret u Novom Sadu, pre sedam dana, završen bez pobednika, 1:1, Subotičani su, na veliku radost svojih navijača, obezbedili plasman dalje.

Kao što su to i obećali, izabranici šefa stručnog štaba Vladimira Gaćinovića, na gostovanju protiv „Kolrejna“ prikazali su dobru igru i u svemu su opravdali ulogu favorita, pa su tako popravili bledi utisak iz prvog meča.

Fudbaleri „Spartaka“, sinoć, su dobro otvorili revanš utakmicu u Severnoj Irskoj i nakon nekoliko izglednih prilika, u 33. minutu, pogotkom Mileta Savkovića poveli su sa 1:0. Sa druge strane, i borbeni domaćini stvorili su par prilika da anuliraju prednost razigranih gostiju, ali je golman Nikola Perić, ovaj put, bio na visini zadatka.

Konačan rezultat od 2:0 postavio je Bojan Čečarić, u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je iskoristio dobru asistenciju Savkovića i doneo je veliku radost plavim golubovima.

Drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope na programu je 26. jula, kada će Subotičani, na stadionu „Karađorđe“ u Novom Sadu, ugostiti „Spartu“ iz Praga, dok će se revanš odigrati sedam dana kasnije.

Posle povratka iz Severne Irske, fudbaleri „Spartaka“ neće imati puno vremena za slavlje i odmor, jer im već u ponedeljak predstoji premijerna utakmica novog šampionata Superlige, u okviru koje će ugostiti „Mačvu“ iz Šapca.

Zbog radova na Gradskom stadionu, taj meč odigraće se u Kuli, sa početkom u 17 časova.