Fudbaleri Spartaka savladali su Mačvu sa 3:2

U derbiju petog kola Super lige fudbaleri Spartaka, posle dvostrukog vođstva gostiju, savladali su, sinoć, na Gradskom stadionu, novajliju u elitnom društvu, ekipu šabačke Mačve sa 3:2.

Posle početnog ispitivanja snaga i nakon nekoliko propuštenih prilika plavih golubova , borbeni čivijaši iz kontranapada, u 28. minutu, pogotkom Radoša Protića, poveli su sa 1:0.

Taj neočekivani pogodak kao da je malo razbudio uspavane Subotičane, koji su, u 41. minutu, golom Nemanje Nikoilića, na veliku radost oko hiljadu gledalaca, izjednačili rezultat na 1:1.

Sa istim tim rezultatom otišlo se i na odmor, a nastavak ovog zanimljivog meča doneo je mnogo više uzbuđenja, koje je kulminiralo u 58. minutu, kada je Mačva, preko Nikole Milinkovića, povećala svoju prednost na 2:1.

Spartak je uspeo da izjednači u 73. minutu, a gol za radost Subotičana realizovao je Đorđe Ivanović šutem sa bele tačke, dok je pobedu mladom i nadahnutom timu plavih golubova doneo rezervista Nemanja Glavčić, u 82. minutu, prelepim golom iz slobodnog udarca.

Tri boda za domaći tim sačuvao je sjajni golman Subotičana Miloš Ostojić efektnom i sigurnom odbranom u poslednjem minutu ove lepe fudbalske predstave.

I u narednom kolu fudbaleri Spartaka igraće pred svojim navijačima. U subotu, 19. avgusta, Subotičani će, od 20 časova, ugostiti, trenutno, drugoplasirani beogradski Voždovac, koji je, juče, na domaćem terenu, pobedio Javor iz Ivanjice sa 1:0.