Fudbaleri Spartaka pobedom su startovali u plejofu Superlige

U prvom kolu plejofa fudbaleri Spartaka, pred oko 500 svojih najvernijih navijača, u nedelju su pobedili beogradski Voždovac sa 1:0.

Jedini gol na ovom izuzetno zanimljivom meču postigao je Dejan Kerkez u 66. minutu, nakon odlično izvedenog kornera Mileta Savkovica.

Imali su plavi golubovi još nekoliko povoljnih prilika da povećaju svoje vodstvo, ali je kod tih šansi izostala   realizacija.

U poslednjim minutima ovog duela i gosti su mogli da preokrenu rezultat, ali im to nije dozvolio odlični golman Subotičana Miloš Ostojić, koji je bio na visini zadatka.

Bio je to više nego uspešan debi Vladimira Gaćinovića na mestu šefa stručnog štaba plavih golubova, čiji igrači su baš protiv Voždovca prikazali najbolju igru u ovogodišnjem prvenstvu Superlige, zbog čega su aplauzom i brojnim ovacijama prezadovoljne publike ispraćeni sa stadiona.
U narednoj rundi plejofa, koja je na programu u subotu, 21. aprila, fudbaleri Spartaka biće gosti novosadske Vojvodine, koju kao šef stručnog štaba sada predvodi bivši strateg Subotičana Aleksandar Veselinović, a u taj duel plavi golubovi ulaze u odličnom raspoloženju, ali sa određenom dozom opreznosti, pošto su “Lale” na startu razigravanja poražene u Kruševcu od Napretka sa 1:0, pa je sigurno da će  protiv plavih golubova dati sve od sebe da uknjiže pobedu.