Fudbaleri Spartaka doneli su bod iz Ivanjice

U vanrednom, četvrtom po redu, kolu prvenstva Super lige fudbaleri Spartaka, sinoć, su, u Ivanjici, igrali nerešeno, 1:1, protiv ekipe Javora.

Iako su plavi golubovi najavili da protiv ovog protivnika žele da osvoje sva tri boda, Javor se , uprkos lošijim rezulttatima na startu novog šampionata, pokazao kao tradicionalno neugodan rival.

Da je to tako potvrdilo se u 64. minutu, kada su domaćini, pogotkom Ivanovskog, poveli sa 1:0, iako je Nemanja Nikolić, već u 2. minutu, na asistenciju Aranđela Stojkovića, imao sjajnu priliku da dovede golubove u vođstvo.

Subotičani su izjednačili rezultat na 1:1, u 81. minutu, golom Aleksandra Radovanovića, koji se, na najbolji mogući način, opet vratio na teren, posle neugodne povrede a na visini zadatka, sinoć, je bio i golman Spartaka Miloš Ostojić, koji se istakao bravuroznim odbranama.

Pored strelca, zasluge za gol izjednačenja pripadaju i Miletu Savkoviću, koji je izveo korner, a najviši u skoku bio je, upravo, Aco Radovanović, koji je glavom plasirao loptu u mrežu Javora.

Sve u svemu, plavo-beli su, juče, bili dominatniji tim na terenu i više su imali loptu u svom posedu, ali je za pun plen od tri boda nedostajala realizacija.

Nakon ovog remija, fudbaleri Spartaka imaju sedam bodova i zauzimaju petu poziciju na tabeli, a u narednom kolu, koje je na programu u ponedeljak, 14. avgusta, izabranici šefa stručnog štaba Aleksandra Veselinovića, na Gradskom stadionu, ugostiće, trenutno, šestoplasiranog novajliju u superligaškom društvu, ekipu šabačke Mačve, koja je u sredu, pred svojim navijačima, izgubila od Radničkog iz Niša sa 2:1.

Početak meča između plavih golubova i čivijaša zakazan je za 20 časova.