Fudbaleri novosadskog „Proletera“ odneli su bodove iz Subotice

Fudbaleri „Spartaka“ nisu opravdali ulogu favorita u meču 10. kola Superlige Srbije, pošto su, juče, poraženi, na Gradskom stadionu, od pretposlednjeplasiranog „Proletera“ iz Novog Sada sa 1:2.

Bio je to drugi u nizu poraz „plavih golubova“, a ukupno četvrti u tekućem šampionatu.

Posle početnog ispitivanja snaga, gosti su, u 25. minutu, golom Bertalana Kuna, poveli sa 0:1, a samo pet minuta kasnije, preko Aragona Ortiza, duplirali su svoju prednost, međutim, nakon analize WAR saistema, taj pogodak je poništen, pošto se nekoliko gostujućih igrača našlo u nedozvoljenoj poziciji.

Ulazak u igru Nemanje Nikolića i Mileta Savkovića, „trgnuo“ je Subotičane, koji su zaigrali mnogo bolje i konkretnije, pa su zahvaljujući pogotku, Luke Bijelovića, u 72. minutu, izjednačili rezultat na 1:1, a konačnih 1:2 postavio je Veljko Mladenović, u 86. minutu.