Derbi začelja Srpske lige pripao je fudbalerima „Bačke 1901“

U vanrednom, šestom po redu, kolu Srpske lige – grupa „Vojvodina“ fudbaleri „Bačke 1901“, juče, su, pred svojim navijačima, savladali poslednjepalsirani „Radnički“ iz Nove Pazove sa 3:1.

Mladi Subotičani odlično su otvorili ovaj derbi začelja i njihova terenska inicijativa krunisana je pogotkom agilnog kapitena Saše Kiša, već u devetom minutu. Radost domaćih igrača nije dugo trajala, jer su gosti samo minut kasnije, golom Mićanovića izjednačili rezultat na 1:1. Takav neplanirani razvoj događaja nije obeshrabrio izabranike Željka Račića, koji su u ovaj duel ušli sa ciljem da osvoje sva tri boda. Izgleda da je ta želja bila presudna, kao i dva pogotka Srđana Orčića, prvo u 22, a potom i u 65. minutu, za konačnih 3:1 i veliku radost subotičkih „crveno-belih“, koje već u subotu očekuje gostovanje u Sremskoj Mitrovici protiv tamošnjeg „Radničkog“.