Derbi između fudbalerki Crvene zvezde i Spartaka pripao je Beograđankama

Derbi trećeg kola plejofa Superlige između fudbalerki Crvene zvezde i Spartaka, koji je odigran na stadionu „Rajko Mitić“, pripao je Beograđankama, koje su slavile sa 2:1.

„Golubice“ su povele sa 1:0, već u 15. minutu, pogotkom Ejmi Fllavije Filips, koja je nakon centaršuta Nine Dorin, zatresla mrežu crveno-belih. Posle niza neuspelih pokušaja domaćina da anulira prednost Subotičanki, rezultat je, ipak, bio izjednačen u 71. minutu, a realizator pogotka sa penala bila je Kristina Đorđević, dok je konačnih 2:1 postavila nekadašnja fudbalerka Spartaka Mirela Tenkov, u 90. minutu.

U narednom kolu fudbalerke Spartaka biće gošće novosadske Vojvodine, a nakon tog meča u goste im dolaze još niški Mašinac i Crvena zvezda.