Igračice ženskog fudbalskog kluba Spartak nisu uspele da se popnu stepenik više u Ligi šampiona

Igračice ženskog fudbalskog kluba Spartak pored velike hrabrosti i borbenosti na terenu nisu uspele da se popnu stepenik više kada je u pitanju ovogodišnje takmičenje u ligi šampiona. U revanš utakmici 16-tine finala devojke Spartaka odigrale su jedan-jedan protiv Atletiko Madrida. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu. Subotička ekipa u drugih 45 minuta više je napadaala i stvarala šanse. Kapiten Violeta Slović imala je priliku da svoj tim dovede do prednosti ali njen šut sa 11 metara zaustavila je golman domaćeg tima. To nije poremetilo ekipu Borisa Arsića koje su od 56 minuta povele sa jedan-nula, strelac je bila igračica Adamek. Nakon toga i šampionke Španije takođe su zaigrale ofanzivnije bile velika pretnja pred golom Spartaka. Milica Kostić uz pomoć saigračica dobro je čuvala svoju mrežu sve do same završnice. Atletiko je izjednačio u 83. minutu preko igračice Štrom. Španska ekipa iz dva meča sa devojkama Spartaka prošla je dalje rezultatom 4:3.