KK Spartak 10052017

Košarkaši Spartaka poraženi su na svom terenu od ekipe Mega Leks rezultatom 72:88.I pored poraza igrači Spartaka pružili su dostojan otpor ekipi koja je bila favorit i pre početka utakmice.Povrede domaćih košarkaša dodatno su uticali na razvoj situacije na parketu hale sportova.

Pred kraj prvog poluvremana domaći tim u jednom trenutku imao je prednost 38:30,zatim su gosti uzvratili posle prvih 20 minuta na semaforu je 42:40. Nastavak utakmice gosti serijom poena 13:2 preokreću rezultat i igru u svoju korist.Kada se sve uzme u obzir igrači Spartaka nisu razočarali,u dva navrata domaća ekipa uspela je da se približili gostujućim igračima ali ne i da preokrene rezultat.U završnici utakmice kod rezultata 63:67 odbrana ekipe Mega Leks bila je na visini zadatka nedozvolivši igračima Spartaka da pokušaju da dođu do poena,Spartak više nije imao ni snage da dođe u situaciju da preokrene rezultat

Publika koja je bila u hali sportova sigurno nije otišla nezadovoljna.Šteta što ekipa Spartaka nije igrački bila u najačem sastavu ,jer sigurno zbog potrebe da bi utakmica bila zanimljivija i neizvesnija..Naredni meč subotičani igraju u Vršcu biće to svakako još jedan težak meč za domaću ekipu.