Vojvođanski fudbalski derbi u Subotici završen je bez pobednika

U 22. kolu prvenstva Super lige fudbaleri Spartaka i novosadske Vojvodine igrali su danas, na Gradskom stadionu, nerešeno, 1:1.

Ova utakmica, sa kojom je, i zvanično, završena ovogodišnja takmičarska sezona u elitnom društvu, u potpunosti je opravdala epitet vojvođanskog derbija, pa je oko 500 gledalaca moglo da uživa u brzoj i borbenoj igri oba tima.

Subotičani su rano, već u 12. minutu, poveli sa 1:0, a taj vodeći gol postigao je Stefan Hajdin. Gosti su uspeli da izjednače na 1:1 u poslednjim sekundama prvog poluvremena, pogotkom Nemanje Subotića, a do kraja ovog zanimljivog susreta oba tima imala su po nekoliko izglednih prilika da promene rezultat, ali su čuvari mreže bili na visini zadatka, tako da se publika morala zadovoljiti samo sa dva pogotka.

Izjava – Zoran Vasiljević, trener FK Vojvodina

Na kraju jedne izuzetno uspešne polusezone, u okviru koje su odigrani i mečevi prvih sedam kola prolećnog dela šampionata, fudbaleri Spartaka, sa rekordnih 40 bodova, zauzeli su odličnu treću poziciju na tabeli, iza drugoplasiranog Partizana i vodeće Crvene zvezde, a iza njih, sa bodom zaostatka, našao se Radnički iz Niša. U proteklih 22 kola plavi golubovi izborili su: jedanaest pobeda, imali su sedam remija i doživeli su samo četiri poraza, uz pozitivnu gol razliku od 42 postignuta i 24 primljena pogotka.