utorak , 19 novembar 2019
Naslovna / Sport / Veslački klub „Palić“ osvojio je peto mesto na „Vojvodina openu“

Veslački klub „Palić“ osvojio je peto mesto na „Vojvodina openu“

Na trodnevnoj međunarodnoj veslačkoj regati na Paliću, proteklog vikenda, takmičilo se 200 posada iz 15 veslačkih klubova iz četiri zemlje, a laskavi epitet ukupnog pobednika pripao je „Danubiusu 1885“ iz Novog Sada, dok je od inostranih klubova najbolji bio „Solnok“ iz Mađarske.

Domaćin 57. „Vojvodina opena, “ Veslački klub „Palić“, ove godine, nastupio je sa 22 posade, koje su osvojile ukupno deset medalja, od kojih su dve zlatne, pet srebrnih i tri bronzane, što je u ukupnom poretku dovelo do plasmana na visokoj petoj poziciji.

U izuzetno jakoj konkurenciji od veslača „Palića“ na pobedničkom postolju našla se perspektivna mlađa pionirka Maša Lekić u skifu, a zlatnu medalju osvojila je i učesnica predstojeće juniorske Balkanijade Nikolina Đorđević, koja se, sa još tri veslačice iz: zemunskog „Galeba, beogradskog „Grafičara“ i „Partizana“ takmičila u četverac skulu.

O autoru Goran

Pogledaj i sledeće

Odbojkaši „Spartaka“ i u 1/4 Kupa Srbije igraju protiv ekipe „Niša“

U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Sbije odbojkaši „Spartak gostuju ekipi „Niša“.U ovoj fazi najmasovnijeg domaćeg …