U subotu, 16. septembra, u Hali sportova, održaće se drugi turnir Euro lige za džudiste

Trener Džudo kluba Spartak, Milan Bogić, osvojio je još jednu zlatnu medalju u kategoriji do 90 kilograma na Otvorenom prvenstvu Srbije za veterane, koje je održano u Beogradu. Ovo nadmetanje bilo je međunarodnog karaktera, jer su na njemu, pored takmičara iz zemlje, učestvovali i nekadašnji aktivni džudisti iz okruženja, koji su sada uspešni treneri mlađih kategorija. Na startu ovogodišnjeg takmičenja Euro Lige 2017. godine za šesnaestogodišnje džudiste, čiji domaćin je bio mađarski grad Segedin, u konkurenciji 450 takmičara, perspektivni Subotičanin Mateja Borojević osvojio je zlatnu medalju. Julija Kajari zauzela je drugu poziciju, a Matej Imrić bio je treći, dok je prve bodove u Euro ligi sakupio Vuk Bošnjak, zauzevši petu poziciju u svojoj kategoriji. Drugi, od ukupno četiri, turnira u okviru ovogodišnje Euro lige organizovaće se u subotu, 16. septembra, u ovdašnjoj Hali saportova. Očekuje se učešće oko 350 džudista, a početak je zakazan za 10 časova.