Stefan Juil pobednik je 12. SEEOOC Kupa u jedrenju

Protekla tri dana, Jedriličarski klub Palić bio je domaćin ovogodišnjeg, 12. po redu, SEOK Kupa, odnosno, Otvorenog Kupa Jugoistočne Evrope u jedrenju, za klasu „optimist“, na kojem su se nadmetala deca do 15 godina starosti iz sedam zemalja.

Po izuzetno povoljnim vremenskim uslovima, takmičari su odvozili, čak, deset trka, od kojih se za plasman računalo najboljih osam. U konkurenciji 92 učesnika najbolji je bio Stefan Juil iz Akademsko Jedriličarskog kluba Beograd, koji je, sasvim zasluženo, slavio u sedam trka. Drugo mesto pripalo je Oliveru Brestoskomu iz Slovačke, koji je četiri godine mlađi od prvaka, dok je treći bio Romeo Jandl iz Mađarske. O d Subotičana najzapaženija je bila Petra Buljovčić iz Jedriličarskog kluba Reful, koja je zauzela 33. mesto, dok su ekipno trijumfovali jedriličari iz Akademsko Jedriličarskog kluba Beograd.