Spremni za nastavak sezone

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 200. Sedmerci: Spartak Vojput 1/0, Vojvodina: 6/5.

Spartak Vojput: Kosović, Jelić 3, Đekić 5, Medić 2, Potpara 5, Rakocija 4, Delibašić 4, Županjac 3, Stevanović, Perović 5, Stefanović, Petrović 2, Radović 2 ,Mikić, Kojadinović, Trivunov, Abadžić, Petrović D.

Vojvodina: Arsenić, Đukić 1, Orbović 11, Milić, Popov, Ostojić 3, Perović, Stojanović, Nikolić 1, Radonjić 1, Pešić 3, Bojanić 1, Stanković, Vučković 4, Jeremić.

Ako je suditi po igri rukometaši Spartak Vojputa spremno dočekuju nastavak sezone. Sedam dana pre početka drugog dela ugostili su ekipu Vojvodine i pobedili sa devet golova razlike. Svi domaći igrači su bili raspoloženi što se vidi i po listi strelaca jer se čak 10 rukometaša upisalo u listu strelaca.

Do petog minuta utakmica je bila u egalu, tada su subotičani za dva minuta postigli tri gola u nizu za vodstvo od 5:2. Pešić samanjuje na 5:3 da bi nakon odlične igre u odbrani, Spartak Vojput preko Potpare, sa dva gola Luke Radovića i pogotkom Jelića došao do velikih 9:3 u 10. minutu. Uspeli su igrači Vojvodine da se povrate i priđu na dva gola zaostatka 9:7. Međutim, nije dugo trebalo „putarima“ da se ponovo rezultatski odvoje, golom Županjca u 20. minutu imali su prednost od pet golova, 13:8. Do isteka poluvremena prednost domaćina se nije smanjivala tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 19:14.

Drugo poluvreme počelo je sa dva gola aktuelnog prevaka Srbije, koji su smanjili na 19:16. Međutim rukometaši Spartak Vojputa odgovorili su golovima Potpare, Rakocija i Delibašića za prednost od 22:16. Petnaest minuta pre kraja Marko Perović pogađa za osam golova viška, 28:20. Utakmica je završena sa dva gola novajlije Ilije Petrovića za konačnih 35:26.

Spartak Vojput u nastavku prvenstva u subotu 11. februara od 17 časova u subotičkoj Hali sportova dočekuje ekipu Sloge. Biće to odlična prilika da se revanširaju za poraz u Požegi iz prvog dela prvenstva i da se na korak približe ulasku u plej of.