Sport 06.03.2017

Košarkaši Spartaka su u okviru 19 kola prve lige Srbije dočekali sastav Tamiša iz Pančeva…

Rukometaši Spartak Vojputa u derbiju 19 kola super lige u rukometu poraženi su u od novosadske Vojvodine.Nažalost i u ovoj sezoni se nastavila serija poraza protiv aktuelnog prvaka države.Spartak Vojpu Vojvodina 23:26 poluvreme 12:13.Bio je ovo pravi derbi meč ,i ako su gosti od početka poveli imali prednost od tri do četri gola viška ekipa Slaviše Lakovića nije se predavala kako se bližio kraj prvog poluvremena domaći igrači pre svih Rakocija,Delibašić i Županjac ali i uz dobru odbranugolmana Abadžića na poluvremnu su gosti otišli sa minimalnom prednošću.Tada se probidila i publika na terenu koja je davala dodatnu snagu domaćoj ekipi na samom terenu.

Početak drugog dela igre pripada domaćoj ekipi koja dolazi prvo do izjednačenja zatim i do prvog vodstva ali na žalost ekipa Spartak Vojputa nije uspela da povede sa većom razlikom što je gostima pošlo za rukom.U 50 minutu susreta na semaforu je 20:22,u tim trenucima domaći nisu imali rešenje u napadu ,ali njihovo želja da ostvare što bolji rezultat pokvario je i sudijski par iz Zrenjanina koji je nekim svojim postupcima udaljio subotičku ekipu od pobede.Krajnji rezultat meča 23:26 za Novosadski tim.

Igrači Spartak Vojputa moraju da ostanu pribrani i da se okreni narednim utakmicama koje slede kada je u pitanju domaći šampionat.

Za dva dana tačnije u sredu osmog marta u subotičkoj hali sportova opet se sastaju ova tima ali ovoga puta u okviru četvrtfinala kupa Srbije.Utakmica se igra od 19 časova.

Fudbaleri Spartaka poraženi su minimalnim rezultatom oj jedan nula na svom terenu protiv sastava Čukaričkog.Pobednik meča rešen je u 52 minutu susreta,igrač Zorić bio je uspešan sa bele tačke.Imao je i Spartak svoje šanse ali rezultat se nije promenio.Posle ovog poraza Spartak i dalje ostaje na sedmom mestu na tabeli.Naredno 25 kolo na programu je u sredu kada će igrači Andreja Černišova ugostiti Kruševački Napredak.Utakmica je zakazana za 14 časova.

Rvači Spartaka bili su više nego uspešni na prvom kupu Srbijr za seniore koje je održano u hali. Prvo mesto pripalo je domaćim takmičarima koji su ukupno osvojili 41 bod,ekipa Novog Sada takmičenje je završila kao drugoplarina sa 32 boda dok je treće mesto priplalo Zrenjaninskom Proleteru.Rvači Spartaka bili su veoma motivisani što se videlo i na samoj strunjači.Svaka kategorija bila je napeta i nezvesna . Dejan Franjković do 85 kilograma bio je uspešniji od Nikolaja Dobreva u meču za zlato ali i do dresa reprezentacije.U kategotiji do 66 kilograma Tamaš Nađ pobedio je reprezentativca Kristijana Frisa i stigao do zlatne medalje.Na pobedničko postolje i to ono na ono najviše popeli su se očekivano Davor Štefanek i Aleksandar Maksimović.

Odbojkašice Spartaka su u nastavku takmičenja super lige osvojile bod na gostovanju u Beogradu ekipi Vizure.U ovom meču devojke Spartaka imale rezultatsku prednost,bile su na korak i do trijumfa,ali zatim su popularne ajkulice zaigrale u svom stilu došle do dva boda iz ovog meča.U narednom kolu na svom terenu devojke Spartaka ugostiće Dinamo iz Pančeva.

Odbojkaši Spartaka opravdali su ulogu favorita u meču 17 kola prve lige poštoo su na gostovanju u Futogu ostvarili maksimalnu pobedu od tri nula,i tako potvrdili svoju trenutnu dominaciju u prvenstvu koja i ih dalje ostavlja u gornjem delu tabele.Ispred subotičkog tima je Mladi Radnik koji nije dozvolio iznenađenje na svom terenu protiv ekipe Borca iz Starčeva.

Takmičarka klizačkog kluba Spartak Anita Kovač na otvorenom prvenstvu Vojvodine koje je bilo u Novom Sadu u kategoriji interpretacije B na državnom nivou treće mesto a na nivou Vojvodine prvo mesto.Još jedan lep rezultat za mladu klizačicu iz Subotice.Svaki dobar rezultat je i te kako važan za takmičarke klizačkog kluba Spartak.