Spartak pobedio šampiona Crne Gore sa 6:0

ŽFK Spartak(SRB) – ŽFK Breznica(MNE) 6 : 0 (4:0)

Kvalifikacije za UEFA Ligu šampiona – grupa 9
MESTO: Podgorica, Gradski Stadion. DATUM: 25. 08. 2017. od 17:30 časova. SUDIJA: Ana Aguiar (POR). ASISTENTI: Vanessa Alexandra Dias (POR), Emma Cleary (IRL) i Paula Brady (IRL).

Spartak već u 4. minuti postiže vodeći gol. Akcija je tekla po desnoj strani, ali je prekinuta zbog prekršaja nad Brazilkom Marcelom. Sara Pavlović izvodi slobodan udarac, sa oko 17 metara, iskosa sa desne strane i postiže gol kojega se ne bi postideli ni igrači čiji se kvalitet meri milionskim novčanim iznosima.

Drugi gol postiže kapitenka Violeta Slović sa bele tačke. Ovom golu je prethodio prodor Marije Radojičić po levoj strani iz pravca korner zastavice prema golu Bajčetićeve, ali je na oko 13-14 metara od gola oborena sleđa.

Samo minutu kasnije iskusna Marija Radojičić postiže treći gol za Spartak.
Na 4:0 povisuje kapitenka Violeta Slović, iz kaznenog prostora Breznice, šutom po zemlji u dalji ugao. Golu je prethodila izvanredno ubačena lopta od strane Anđele Frajtović.

U drugom poluvremenu napadi Spartaka više nisu bili tako intenzivni, ali je kontrola nad loptom i igrom i dalje u njihovim nogama. U 76. minutu Tijana Matić izvodi korner sa leve strane, a Nina Dorine loptu glavom sprovodi u mrežu. Čast da okonča goleadu pripala je Simoni Krstanoski koja prihvata jednu odbijenu loptu i preciznim šutom je smešta u mrežu iza leđa golmanke Čabarkape.

STRELCI:
• Sara Pavlović, 4. minut
• Violeta Slović, 29. (KU) i 43. minut
• Marija Radojičić, 30. minut
• Nina Dorine, 76. minut
• Simona Krstanoska, 90. minut

U 9. grupi sa dve pobede i nešto boljom gol razlikom, vodi Spartak ispred norveške ekipe sa istim brojem bodova. Odluka o pobedniku kvalifikacione grupe odlučiće se u direktnom susretu Spartak – Avaldsnes. Utakmica se igra u ponedeljak 28. avgusta od 17:00 časova u Nikšiću.