Poraz košarkašica Spartaka

Košarkašice Spartaka poražene su u 16. kolu Prve lige Srbije. One su kao domaćin izgubile od ŽKA iz Novog Sada rezultatom 63:65, po četvrtinama 10:20, 15:11, 16:15 i 22:19. Pored košarkašica iz Novog Sada, Subotičnake su na terenu imale protivnike i u sudijskom paru Arsić/Stojanović čije je deljnje (ne)pravde bilo u najblažu ruku skandalozno i koji su bukvalno, svojim odlukama, doneli pobedu ekipi iz srpske Atine. Na žalost, na meču se desila i jedna teška povreda. Košarkašica Spartaka, Anđela Zlajić, udarila je glavom o parket nakon jednog duela i ostala da leži bez svesti. Prekid je trajao dvadeset minuta, do dolaska vozila hitne pomoći. Anđela je prebačena u bolnicu u nesvesnom stanju. Nadamo se da povreda nije teže prirode i da će se brzo oporaviti. U narednom, 17. kolu ekipa Blagoja Ivića gostuje u Nišu, ekipi Studenta.