Pobedom protiv Napretka, fudbaleri Spartaka izbili su na drugo mesto na tabeli

Kao što su to i obećali, fudbaleri Spartaka dali su sve od sebe i u derbiju osmog kola Super lige, u subotu uveče, pred oko 500 gledalaca, pobedili su,  na Gradskom stadionu, odličan tim Napretka iz Kruševca sa 2:1.

Taj njihov trijumf utoliko je veći što su plavi golubovi, od 66. minuta, ostali bez Nemanje Nikolića, koji je, zbog drugog žutog kartona, morao da napusti teren, ali ni igrač više nije bio dovoljan da borbeni čarapani dođu do iizjednačujućeg pogotka.

Sa klupe subotičkog superligaša, zbog prigovora, udaljen je i pomoćni trener Spartaka Savo Pavićević, pa je, nekim nelogičnim odlukama, u finišu ovog interesantnog meča, glavni  sudija Miloš Đorđić iz Novog Beograda stvorio nepotrebne tenzije na jednoj, inače, mirnoj, fer i korektnoj utakmici.

Od samog početka fudbaleri Spartaka krenuli su ofanzivno, pa su, već u 15. minutu, poveli sa 1:0, golom kapitena Ivanovića, a akteri te izvanredne akcije bili su: Stefan Hajdin, Mile Savković, Nemanja Nikolić i Noboru Šimura.

Posle vođstva domaćina, gosti su krenuli u agresivnije napade, ali je golman Miloš Ostojić bio na visini zadatka.

Napredak je, ipak, uspeo da izjednači rezultat na 1:1, pogotkom Envera Alivodića, u 29. minutu, a pobedu plavim golubovima doneo je Đorđe Ivanović svojim drugim golom, u 33. minutu.
Zahvaljujući ovoj novoj pobedi,  fudbaleri Spartaka, sa 17 osvojenih  bodova,  probili su se do druge pozicije na superligaškoj tabeli, iza vodeće Crvene zvezde, koja ima dva boda više, ali i utakmicu manje.